مخفف Digital Video eXpress , یك codec ویدیویی از شرکت DivxNetwork است که بر اساسMPEG – 4  بنا شده و می تواند حجم فایلها را تا ده برابر نسبت به MPEG – 2 فشرده سازی کند! به عبارتی دیگر DivX نوعی فشرده‌ساز ویدیویی است كه از تكنولوژی پیشرفته ای برخوردار بوده، و می‌تواند فیلم ها و تصاویر متحرك ویدئویی را با كیفیت بسیار عالی و حجم بسیار كم ذخیره نماید. این فرمت به دلیل حجم پایین و كیفیت فوق العاده بالای خود، امروزه به یكی از معروفترین و محبوب ترین codec های موجود تبدیل شده است و توسط  نرم افزارهای معروف Player پشتیبانی می شود.


DivX Converter یا مبدل این شركت قدرتمند نیز  قادر است در طی فرآیندی سه مرحله ای فیلم های مورد نظر شما را به فرمت فشرده و با كیفیت Divx تبدیل نماید و آن را در قالب یك فیلم كامل DVD بروی یك CD ذخیره كند، همچنین برنامه DivX Web Player مانند یك پلاگین بروی مرورگر شما نصب شده و امكان اجرای فایل های DivX در اینترنت را برای كاربر فراهم میسازد.

برخی از ویژگی های این نرم افزار عبارتند از:
- دارای ابزارهای مختلف كار با فایل های DivX
- دارای محیط كاربری ساده و زیبا
- فشرده سازی فیلم ها بدون افت كیفیت!
- قابلیت تبدیل فایل های MPG, VOB, TS و SVCD به یكدیگر
- دارای پلاگین مخصوص جهت نصب بروی مرورگر
- و ...

منبع : سایت پی سی دانلود

DivX Player برنامه ای قدرتمند و چند منظوره جهت اجرا و ایجاد فایل های ویدئویی Divx میباشد.
وب سایت DivX اخیرا یك پك كامل شامل 4 نرم افزار پیشرفته و كاربردی بنام DivX Codec , DivX Converter , DivX Player , DivX Web Player  را ارائه نموده كه مجموعه كاملی از برنامه های مدیریت و كار با فایل های DIVX را برای كاربر فراهم میسازند, این نرم افزار ها به ترتیب قادر به اجرای فایل های DIVX در محیط اینترنت، اجرای فایل های DIVX در ویندوز, مبدل فایل های DIVX و كدك كننده این فایل ها میباشند.
نسخه جدید DivX Player دارای قابلیت های مختلفی میباشد كه از آن ها میتواند به بخش Download manager جهت مدیریت دانلود فایل های مورد نظر از اینترنت، بخش Media manager جهت سازماندهی فایل های DivX , و بخش Burn to disc جهت رایت مستقیم فیلم ها بروی CD اشاره كرد.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 مرداد 1388    | توسط: آ.س شاران    | طبقه بندی: تكنولوژی ها، تبادل فیلم،     | نظرات()